ALO 144 Sosyal Yardım Hattı Hizmete Girdi

"Alo Sosyal Yardım Hattı (144)"Yoksul vatandaşlarımıza en yakın noktada ve insan odaklı bir anlayışla hizmet sunabilmek için, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşların hizmetine sunulmuştur

Alo Sosyal Yardım Hattı (144), Yoksullukla etkin bir mücadele için fakir ve muhtaç vatandaşlarımızın güçlendirilmesi, bilgiye ve yardıma erişim fırsatlarının arttırılması amacıyla hayata geçirilmiş bir projedir.

Sabit hatlardan 144 tuşlandığında ücretsiz olarak aranabilen Alo Sosyal Yardım Hattı ile sosyal yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza profesyonel iletişim desteği sağlanmaktadır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü bu kapsamda 10 kişiden oluşan bir Çağrı Merkezi kurmuştur.

Alo Sosyal Yardım Hattı ile vatandaşlarımız sadece 144'ü tuşlayarak ücretsiz bir şekilde SYDGM'ye ulaşmakta ve karşılarında çağrı destek personelimizi bulmaktadırlar. Çağrı destek personelimiz vatandaşımızın talebini dinledikten sonra gerekli bilgilendirmelerde bulunmaktadır. Şayet iletilen talep mahalli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını ilgilendiriyorsa, çağrı destek personelimiz vatandaşımızı doğrudan ilgili SYD Vakfına aktarmaktadır.

Alo Sosyal Yardım Hattı ile vatandaşlarımızın:

•Sosyal yardımlar ve proje destekleri konusunda ilk ağızdan profesyonel bir şekilde bilgilendirilmesi,

•Taleplerinin durumu hakkında bilgi alması sağlanmaktadır.

Alo Sosyal Yardım Hattının hizmete girmesiyle birlikte, SYDGM'nin yürütmüş olduğu yardım ve proje uygulamaları konusunda vatandaşlardan gelen soru, şikâyet ve öneriler değerlendirilerek tıkanan noktalar tespit edilmekte ve sorunlara müdahale edilmektedir.

ALO 144 Sosyal Yardım Hattı ile ilgili daha detaylı bilgi için  tıklayınız...