Toplum Yararına Program (TYP) Nedir? İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır. Katılım Şartları Nelerdir?

Devamını oku...

 

Değerli Basın Mensupları “İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Merkezi Projesi Açılış Programı” İstanbul Kalkınma Ajansı 2015 yılı Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye layık görülen “İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Merkezi Projesi Açılış Programı” 14 Ekim 2015 Çarşamba günü 09.30 -11:30 arasında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Topkapı Yerleşkesi (Yenikapı Mevlevihanesi) konferans salonunda gerçekleştirilecektir. Programın açılışı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Musa DUMAN ve Mütevelli Heyet Başkanı İsmail GERÇEK’in konuşmalarıyla başlayacak ve proje bilgilendirme sunumu ve ardından proje paydaşlarının konuşmalarıyla devam edecektir.

Devamını oku...

 

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDAN: TAŞRA TEŞKİLATINA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMINA İLİŞKİN DUYURU Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Taşra Teşkilatında çalıştırılmak üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre, Sosyal Çalışmacı, Sosyolog, Psikolog, Fizyoterapist, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Hemşire, Sağlık Memuru, Öğretmen ve Din Görevlisi pozisyonlarına, lisans düzeyleri için KPSSP3, önlisans düzeyleri için KPSSP93 puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle yapılacak sözlü sınavı ile sözleşmeli personel alınacaktır.

Devamını oku...

 

SGK Duyurusu: 01.01.2012 Tarihinden Önce Ay İçinde 30 Günden Az Çalışma Hakkında 01.01.2012 Tarihinden Önce Ay İçinde 30 Günden Az Çalışma Hakkında / SGK Duyurusu 28 Ocak 2012 ÖNEMLE DUYURULUR İŞ KANUNUNA GÖRE KISMİ SÜRELİ VE ÇAĞRI ÜZERİNE ÇALIŞANLAR İLE EV HİZMETLERİNDE AY İÇİNDE 30 GÜNDEN AZ ÇALIŞANLARDAN 1/1/2012 TARİHİNDEN ÖNCE ÇALIŞMASI BULUNANLAR GENEL SAĞLIK SİGORTALILIĞI HAKKINDA

Devamını oku...

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sınavla personel alacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 20 Çalışma Uzman Yardımcısı, 8 Yurtdışı İşçi Hizmetleri Uzman Yardımcısı ile 32 İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcısı olmak üzere 60 uzman yardımcısı alımı için sınav açacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın eleme ve giriş sınavına ilişkin duyurusu Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, bakanlığın genel idare hizmetleri sınıfında boş bulunan 20 adet Çalışma Uzman Yardımcısı, 8 adet Yurtdışı İşçi Hizmetleri Uzman Yardımcısı ile 32 adet İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcısı kadrolarına sınavla personel alınacak.

Devamını oku...

 

ALO 183 AİLE, KADIN, ÇOCUK, ÖZÜRLÜ VE SOSYAL HİZMET DANIŞMA HATTI Özürlü, İstismara uğrayan veya uğrama riski taşıyan ve desteğe gereksinimi olan kadınlara ve çocuklara yönelik psikolojik, hukuki ve ekonomik alanda danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunmak ve yararlanabilecekleri Sosyal Hizmet Kuruluşları konusunda bilgilendirerek gereksinim duydukları hizmet türüne en kısa zamanda ulaşmalarını sağlamak amacının gerçekleştirilmesi, kadın ve çocuğa yönelik istismarın önlenmesi, kadınların toplumda statülerinin yükseltilmesi, çocukların yüksek yararının gözetilmesi hedefine ulaşılabilmesi için ücretsiz hizmet veren bir hattır. Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğine bağlı olarak çalışır.

Devamını oku...

 

Müslüman Toplumlarda Değişim ve Kadının Rolü Konferansı ( 22 - 24 Aralık 2011 - İstanbul ) Genel olarak değişim, evrensel, kaçınılmaz, geri dönülemez ve gerekli bir olgudur. Değişim her yerde ve her zaman diliminde var olan bir olgudur. Dünyanın diğer bölgelerinde olduğu gibi Müslüman toplumlarda da iç ve dış politikaların, iktidar ilişkilerinin ve birey algılarını şekillendiren hızlı, siyasi, demografik, teknolojik ve kültürel dönüşümler yaşanmaktadır. Orta Doğu ve Kuzey Afrika da vatandaşlar, sosyal ve siyasi reform çağrısında bulunmakta, bölgede kadınlar için yeni imkan ve fırsatlar oluşmaktadır.

Devamını oku...

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Uzman Yardımcılığı sınav duyurusu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkanlığında istihdam edilmek üzere genel idari hizmetleri sınıfında açık bulunan 7 nci dereceden toplam 7 adet Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Uzman Yardımcılığı kadrolarına sınavla personel alınacaktır

Devamını oku...

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Uzman Yardımcılığı sınav duyurusu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkanlığında istihdam edilmek üzere genel idari hizmetleri sınıfında açık bulunan 7 nci dereceden toplam 7 adet Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Uzman Yardımcılığı kadrolarına sınavla personel alınacaktır Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkanlığından: ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK EĞİTİM UZMAN YARDIMCISI ELEME VE GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

Devamını oku...

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca, I. Grupta belirtilen unvanlarda KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle; II. Grupta belirtilen unvanlarda KPSS (B) grubu puan sıralamasına göre her bir unvan için belirlenen pozisyonun 3 katı aday arasında yapılacak sözlü sınav puan sıralaması esas alınmak suretiyle, toplam 9 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

Devamını oku...